ksek Tansiyonun Bitkisel Tedavisi Ender Saraç

 

           Yüksek tansiyonun doğal yollardan bitkisel yollarla çözümü mümkündür. Bu yollar ve uzman görüşleriyle şlgili yazımız aşağıdadır.

Son yıllarda üzerinde çok konuşulan ve yararına inanılan bir doğal madde de özellikle siyah veya çok koyu renkli üzümden elde edilen ekstrelerdir. Üzüm ekstrelerinin özelilkle kalp ve damar sağlığına yararları olduğuna dair çok ciddi araştırmalar vardır Aynı zamanda bu ekstrenin toplardamardaki yetersizlikler, göz hasarları ve bazı cilt sorunlarında da olumlu sonuçlar verdiği belirtilmiştir.

Aynı zamanda yine kan dolaşımı ile ilgili rahatsızlıklarda baş ağrısı, cilt sorunları ve iç bulantısına karşı da kullanılmaktadır.

İçerisindeki anti oksidan özellik gösteren polifenoller yararlılığı konusunda başı çekmektedir Üzüm ve çekirdeğinden elde edilen ekstrelerin ciddi bir yan etkisi yoktur. Üzüm ekstreleri kadar yararlı olan bir doğal destek de nardır.

Nar suyu, nar ekşisi hatta narın kendisi çok faydalıdır Şifası saymakla bitmez Günlük yaşamınızdan üzüm ve üzümden elde edilen ürünleri, nar ve nardan elden edilen ürünleri eksik etmeyin.

Yüksek tansiyonun olmazsa olmazı potasyum

Potasyum, yüksek tansiyon hastalarının mutlaka bedenlerine bolca alması gereken bir maddedir. Çünkü sodyumla yer değiştirerek vücutta fazla tuzun yaptığı tansiyon yükseltici etkiyi büyük ölçüde dengeler. Muz, kayısı, marul, Hint fıstığı, incir, patates, armut iyi birer potasyum kaynağıdır.

Ender Saraç’ın diğer tavsiyeleri

1) Bolca magnezyum tüketin Magnezyum yüksek tansiyonda yararlı bir mineraldir.

2) Quenzim Q 10’u, ailenizde tansiyon, kalp, damar hastalıkları riski varsa ek olarak alın Özellikle kalp ve damar sağlığını korumakta çok yararlıdır.

3) Başta zeytinyağı olmak üzere keten tohumu yağı, gece çuha çiçeği yağı tüketin.

4) Diyetinizde sarımsak bol olsun Eğer, kokusundan dolayı tüketemiyorsanız piyasadaki kokusu azaltılmış sarımsak haplarından kullanabilirsiniz.

5) Selenyumu günde 200 migrogram alırsanız eksikliğinde kalp hastalığı görüldüğünden bu riski ortadan kaldırırsınız.

6) E vitaminini günde 200 ila 400 ünite doktorunuza danışarak kullanın. Çünkü E vitamini kalp fonksiyonlarını olumlu yönde etkiler. C vitamini, soya lesitin de yüksek tansiyona yararlıdır.

 

ETİKET: hamilelikte yüksek tansiyon, yüksek tansiyon bitkisel tedavisi, yüksek tansiyon tedavisi nedir, yüksek tansiyon için bitkisel çözümler, yüksek tansiyonda beslenme, yüksek tansiyon beslenme, yüksek tansiyon hastalığı, yüksek tansiyon zararları, yüksek tansiyon tedavi, doğadanderman, maranki, Saraçoğlu, doğadan derman, bursa