Sperm Sayısını Arttıran Bitkiler

Üremek çocuk sahibi olmak herkesin en büyük hayalidir.Çocuk sahibi olamamanın sebepleri erkekte ve kadında farklıdır. Erkeklerdeki en büyük sebep sperm sayısının yetersizliği ve sperm kalitesinin azlığıdır.Bazı bitkiler bu sayıyı arttırmaya yardımcıdır. Sizler için bu bitkileri derledik.

*Çakşır Yaprağı Suyu : Yüzyıllardır cinsel gücü artırıcı özelliğinden dolayı kullanılan bu bitkinin son yıllarda tesadüfen bulunan bir etkisi de sperm sayısını önemli ölçüde artırmasıdır. Türkiye’de güney illerimizde (genellikle Hatay) bölgesinde bolca yetişir. Bu bitkinin meyvelerini bölgede bolca yiyen keçi ve koyunlar; bol miktarda ikiz ve üçüz doğurmaktadır. Bunu gören Alman ve Amerikalı bilim adamları bu bitkinin bileşimini araştırmış ve afrodizyak ve meni artırıcı özelliğini saptamışlarıdır.

*Ginseng: Geleneksel Çin ve Güney Amerika tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir bitkidir. Bununla beraber testis bölgesine giden kan akımını artırarak sperm beslenmesini dolaylı yoldan artırır, yararlıdır.

*Diğer : Bal, Dut,Tarçın, Polen, Anason, Zencefil kökü, Kekik, Çörekotu, Biberiye, Defne tohumu, Isırgan tohumu, K. Hindistan cevizi, Karabiber, Kişniş, Kitre, Mahlep otu, Meyan kökü, Tere tohumu, Topalak,  Çemen otu, Çentiyan, Eğirkökü, Halile, Hardal, Havlıcan, Kakule, Karanfil, Kereviz tohumu, Kimyon, Kuşburnu, Ravent, Roka tohumu, Soğan tohumu, Maltoz, Besbaze, Damla sakızı, Ginseng, Propolis, Vanilya, Arı sütü, Fildişi tozu, Keçiboynuzu, Zerdeçal, Yulaf , C vitamini, Magnezyum, Yeşil Çay, Dong Quai, E vitamini , L-Karnitin, Çinko, B6 vitamini, arginin, B12 vitamini, Folik asit, Selenyum da sperm üretimini artıran bitki ve maddelerdir.

Bunlardan özellikle vitamin C ve E, folik asit,çinko ve selenyum çok önemlidir. Bazı durumlarda folat ve çinko takviyeleri sperm üretimini % 75 lere kadar artırmıştır. Vitamin C ve E ise spermi dış zararlı etkenlerden yani oksidanlardan koruyan antioksidanlardır.

Çinko, B vitaminlerinin emilimi ve fonksiyonları için gereklidir. Testosteronu başka bir forma dönüşmesini engelleyerek prostat büyümesini önler. Testosteron ve sperm miktarını arttırır. Çinko eksikliğinde, mevcut çinko miktarını korumak için seks dürtüsü azalır.

Baklagiller, et, karaciğer, pekmez, bira mayası, tavuk yüreği, istiridye, süt ve süt ürünleri, yumurta sarısı, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, ayçekirdeği ve kabak çekirdeği bol çinko içerir bu nedenle en basitinden her gün en az bir avuç kabak çekirdeği tüketin.

*Keçiboynuzu : Bol miktarda A, B, B1, B2, B3, B6, D vitamini ile kalsiyum,demir,potasyum,magnezyum,mangan içerir. Ayrıca fiber ile pektini bol ve sodyumu azdır. Sperm üretimini artırır, kilo vermeye yardım eder.

Arginin normalde vücutta yeterince bulunan bir aminoasittir. Vücutta önemli görevleri vardır. Hücre bölünmesi, yara iyileşmesi, bağışılık sistemi,vücuttan amonyağın atılması, Growth hormon yani büyüme hormonu sekresyonunu uyarma gibi rolleri vardır. İlginç olarak sperm hücreleri argininden zengin olduğundan, sperm sayısı az olan kişilerde arginin takviyesi ile sperm sayısınının arttığı gösterilmiştir. Et,nohut,somon balığı,fıstık,ceviz,susam,çukulata,kuru üzüm,mısır,badem,yumurta ve süt zengin arginin kaynaklarıdır. Bu nedenle bu besinleri de sağlıklı sperm için almalısınız.

Dong Quai bitkisinde bulunan bir antioksidan olan Ferulik asit sperm hücrelerinin hareketliliğini artırır. Yulafta ise bol protein bulunur ve zengin bir demir, mangan ve çinko kaynağıdır sperm üretimini artırır.

Dr.Kemal ASLAN sperm sayısını artırmaya yardımcı formül : Size tedavinize destek olacak ve oldukça yararlı sperm sayısını artırmaya yönelik bir formül ;

Sabahları içine bir tatlı kaşığı saf bal katılmış 50 ml çakşır suyu,

Öğle arası bol çinko ve B vitamini içeren bir avuç kabak çekirdeği ve bir avuç kabuklu fıstık tüketin.

Akşamları ise iyice kaynamış bir su bardağı suya 5 adet birkaç parçaya bölünmüş keçiboynuzu atın, 10 dk bekletin ve keçiboynuzlarını atarak suyu için.

Bu uygulamaya en az 3 ay devam edin.

Etiketler: Sperm sayısını arttırma, sprem alitesini arttırma, azo sperm, sperma, meni, doğadan derman, marank, saraçoğlu, bitkisel tedavi, kısırlık, bursa, doğadanderman, çakşır, keçiboynuzu