Şeker Hastalığı Genetik Mi

 

Birçok kişi, şeker hastalığını genetik bir hastalık olarak görür ve elbette ki tıbbi durumunuz için annenizi babanızı suçlamak daha kolaydır ama gerçek pek de öyle değildir. Tip 2 diyabet için (tip 1 gençlerde görülür), çevreniz (yaşam tarzınız, davranışlarınız ve acıbadem kurabiyeleriniz) genetik yapıdan çok daha etkilidir.

Evet, tip 2 genetik bir hastalıktır. Yani bir ikiziniz varsa ve ikiziniz tip 2 şeker hastalığına yakalanmışsa, siz de bu olasılığı taşıyorsunuz demektir. Üstelik zor bir hastalıktır; şeker hastalığı yaşadığınız her yılda sizi bir buçuk yıl yaşlandırır. Örneğin, otuz yaşında hastalanırsanız ve altmış yaşma kadar yaşarsanız, aslında altmış yaşında değilsinizdir: yetmiş beş yaşında birinin enerjisini ve sakatlanma risklerini taşırsınız.

Her şey şöyle gelişir: Kanınızdaki ensülin, normalde şekeri alıp hücrelerinize koyar ama tip 2 şeker hastalığı olan kişilerde, kas ve yağ hücrelerinize şeker aktarımı engellenir. Kahvede güzel olsa da, kanınızdaki şeker damar duvarlarını aşındırır ve çentikler oluşturur. Sonuçta, hücrelerin bitişme noktalarında delikler oluşmasına neden olur. Ensülin seviyelerinizin sapıtmasına yol açarak ve kanınızdaki proteinleri etkisiz hale getirerek, şeker aslında besinsel kokain gibi hareket eder.

 

ETİKET : şeker hastalığı için bitkisel tedavi, şeker hastalığına bitkisel tedavi, bitkisel şeker tedavisi, şekere bitkisel çözüm, bitkisel şeker tedavisi, diyason şeker ilacı, diyabette kullanılan ilaçlar, diyabet tedavi, şeker tedavi, doğadanderman, bursa, doğadan derman