İbrahim Saraçoğlu ve Vitiligo

 

Hazırladığı bitkisel kürlerle tanınan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vitiligo (ala) hastalığı içinde bir kür tarifi hazırlamış. Aşağıda bu tarifi vereceğiz

Elma ve Portakal Kabuğu Kürü:

Malzemeler:

• 1 adet yafa portakalının kabuğu,

• 1 adet Amasya Elmasının kabuğu,

• 1 çay bardağı su

Hazırlanışı:

Suyu kaynattıktan sonra içine portakalın kabuğunu atın. 5 dakika kısık ateşte kaynatın. 5 dakika dolunca içine elma kabuklarını ilave ederek 3 dakika daha kısık ateşte kaynatın.

Uygulanışı:

Vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa kadar soğuduktan sonra, vitiligo olan yerlerinize lapa şeklinde koyarak 15 dakika bekletin. 15 dakika sonra lapayı alın. 1 saat sonra o bölgeleri yıkayabilirsiniz.

Uyarı: Elma ve portakal kabuğu kürü vitiligo hastalığınız başlangıç aşamasında veya en fazla 1 yıllık ise fayda sağlar. Bu kürü haftada 3 kez uygulamalısınız.

 

http://dogadanderman.com/bitkisel/greenstore-pigmentis-krem.html

 

ETİKET: vitiligo hastalığı, Ahmet maranki vitiligo tedavi, İbrahim Saraçoğlu vitiligo, vitiligo nedenleri, vitiligo bitkisel çözüm, vitiligo bitkisel tedavi, vitiligo genel, vitiligo, vitiligo tedavileri, vitiligo ve tedavisi, vitiligoda son gelişmeler, vitiligoya son, vitiligo belirtileri, vitiiligo kremleri, vitiligo ilaçları, pigmentis, doğadanderman, bursa, doğadan derman, bitkisel