Sara Bitkisel Tedavi

 

Tıptakilatince adı epilepsiolan halk arasında ise sara olarak bilinen hastalık , nöbetler halinde gelir. Bu hastalık için mutlaka ilgili uzman hekimin kontrolünde olmanız, sağlığınız açısından son derece faydalı olacaktır. Normal ilaçlı tedavinin yanısıra, doğal yöntemlerle bitkisel olarakta bu hastalığın tedavisine destek olabilirsiniz. İşte size bununla ilgili bir tarifimiz.  

Malzemeler:

* Elim otu,

* Kantaron çiçeği,

* Sirke,

* Kalkan otu,

* Çınar kabuğu,

* Bal

Hazırlanması ve Kullanımı:

 * Elim otu kökü bir gün boyunca sirke içinde bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı cam bir kavanoza konarak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan alınacak doz, her gün bir tatlı kaşığı artırılarak iki  hafta süreyle kahvaltıdan sonra içmeye devam edilir.

* Kantaron çiçekleri, kalkan otu ile birlikte kaynar suda on beş dakika süreyle bekletilir. Sıkılarak   elde edilen sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan günde üç fincan ye­mekten sonra içilir.

* Çınar ağacının kabukları, sirkeli suda bir saat süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür. Elde edilen sıvı bir kaba ko­narak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, tedavi süresince yemek arası yarım fincan ısıtılarak içilir.

 

Etiketler: Epilepsi, sara, beyin, nöbet, maranki, doğadan derman, epilepsi bitkisel tedavi, saraçoğlu, ömer, çoşkun, bursa, doğadanderman, bitkisel