Pipexin Varis Bitkisel Tedavisi

 

Pipexin Kapsül İçeriği:

1-      Altın Otu

2-      Mayasıl Otu

3-      Damar Otu

4-      At Kestanesi

5-      Civan Perçemi

Toplar damarların genişlemesine ve şişmesine VARİS denir. Genelde vücudun n fazla basınç altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görülen varis sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da önlem almayı gerektirir.

Bu durum damarların deri yüzeyinde görünür hale gelip morarması ile kendini gösterir. Ayak bileklerinde şişlikler oluşabilir. Uzun süre ayakta kalındığında bacaklarda ağrı ve karıncalanma hissedilir.

Normalde atar damarlar tarafından hücrelere kadar taşınan oksijenli kan kullanıldıktan sonra ven adı verilen toplar damarlar tarafından kalbe taşınır. Her organın kendine ait kirli kan taşıyan bir toplar damarı bulunur. Hepsinde olmasa da genelde bu damarlarda kanı kalbe doğru yönlendiren ve geri kaçmasını engelleyen kapaklar vardır.

Vücudun tüm yükünü taşıyan bacaklardır. Kanın yerçekimine karşı ayak parmaklarından başlayarak yukarı doğru kalbe geri dönmesi bir nehirin tersine akması kadar zordur.

Atardamarlarda kanı pompalayan kalptir. Bu görevi bacaklarda kas pompası adını verdiğimiz baldır adaleleri üstlenir. Özellikle dizlerdeki baldır adaleleri yürürken kasılarak kirli kanın büyük kısmını taşyan kaslar arasındaki iç toplar damarları sıkıştırarak kanın kalbe doğru ilerlemesini sağlarken kapaklarda kanın geri kaçmasını engeller.

Tıpta kronik venöz yetmezliği adı verilen özellikle bacaklardaki bu mekanizmanın bozulması sonucunda toplar damarların belirginleşerek genişlemesi ve kıvrımlaşmasıdır.

Varis Çeşitleri:

·         Kılcal Varisler: Ciltten çıkıntı yapmayan çapları 1-2 mm den küçük olan kırmızı-mor renkli varislerdir. Çok sayıdaki bu varisler genellikle küçük çaplı bir yada birkaç toplardamardaki kapak yetmezliği sonucu oluşur.

·         Orta Boy Varisler: Ciltte daha az çıkıntı yapan yeşil renkli çapları 2-4 mm arasında değişen varislerdir. Genellikle daha küçük bir toplardamarın kapak yetmezliği sonucu oluşur.

·         İri Varisler: Ciltte gözle görülen bir şekilde çıkıntı yapan çapları 8-15 mm arasında değişen varislerdir. Olayın nedeni genellikle büyük bir atardamardaki kapak sorunudur.

Greenstore Pipexin Bitkisel Varis Kapsülü Nasıl Etki Eder:

Green Store Pipexin bitkisel varis kapsülü varisten kurtulmanın en acısız ve etkili yöntemini sunuyor. Varis probleminiz için özel olarak üretilen bu kapsül ile günden güne daha güzel bacaklara sahip olacaksınız

 Greenstore Pipexin Bitkisel Varis Kapsülünün 6 önemli etkisi vardır:

·         Varis oluşumunu engeller.

·         Oluşmuş varislerin koyu renkli görünümünü azaltır.

·         Kan dolaşımını düzenler.

·         Varislerden kaynaklanan ağrı ve sancıyı giderir.

·         Şişmiş olan damarların şişliğini azaltır.

·         Kan dolaşımı yetersizliğinden kaynaklanan ödemleri yok eder.

Perhiz: Yumurta , ekşi, sarımsak,, yağlı besinler, asitli içecekler ve alkolden uzak durulmalıdır.

Not: Düzenli egzersiz ve günde 2 defa varisli bölgelere aşağıdan yukarı doğru çekme hareketi ile masaj yapılması tavsiye edilir.