Panqudie Şeker Hastalığı

 

Panqudie kapsül İçeriği:

1-      Çıban Otu

2-      Zeytin yaprağı

3-      Murt

4-      Defne Yaprağı

5-      Çuha Çiçeği

Vücudun şeker yakmasında ortaya çıkan bozukluğun neden olduğu bir hastalıktır. Tıp dilinde diabet denir. Pankreas kandaki şeker miktarını kontrol eden ve adına insülin denilen bir madde salgılar Pankreas bu görevini yerine getirmezse, kandaki fazla şeker karaciğere depo edilir. Şeker hastalığı vücudumuzda insülin hormonunun hiç üretilememesine, vücudun ihtiyacını karşılayacak kadar üretilmemesine yada üretilen insülinin yeterince etki göstermemesine bağlı olarak ortaya çıkar. Toplumun yaklaşık %6 ile10 nu şeker hastasıdır. Normalde vücudumuza yemeklerle aldığımız besinler parçalanarak vücudun başlıca yakıtı olan şekere dönüştürülür ve kan dolaşımına geçerek kan şekerini yükseltir. Kan şekeri yükselmesi de pankreastan insülinin kana geçmesini arttırır. İnsülinde kanda dolaşan şekerin vücudumuzdaki hücrelere alınarak kullanılmasını ve vücudumuzun ihtiyacı olan enerjinin üretilmesini sağlar.

Panqudie içerdiği bitkisellerle vücudun direnç kaybını engeller ve hastalık kaarşısın da anlık rahatlamalar nedeni ile vücutta anlık kan şekeri dengelenmesi gibi durum yaratmaz. Destekleyici özelliği ile pankreası destekler ve hastalığın ilerlemesini engeller. Panqudie’nin  hedefi pankreasın tekrar düzenli şekilde çalışmasını sağlamaktır.

Panqudie’nin 5 Önemli Etkisi Bulunmaktadır.

·         Şekeri dengelemeye şeker düşüşünü ve yükselmesini engellemeye,

·          Şeker hastalığının şikayetleri olan ağız kuruluğu sık idrara çıkma, el ayak yanmaları ve kilo kaybı problemlerinden kurtulmaya.

·         Pankreası onararak glikozun glikojene çevrilmesine, glikozun vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiye çevirmesine.

·         Pankreasın çalışmasını engelleyen fonksiyonel bozukluk, iç organ yağlanmaları ve vücuttaki direnç aybının engellenmesine.

·         Pankreasın kaliteli ve hücrelerimiz için anahtar görevi görebilecek kalitedeki insülin hormonu üretmesine yardımcı olmak.

Perhiz: Bol yürüyüş bol egzersiz ve sebze ağırlıklı beslenme önerilir.

Not: Ürünün kullanımında ishal görülebilir. Bu yan etki değil beklenilen bir durumdur. Hasta kullandığı ilaçlara ve insülin iğnelerine mutlaka devam etmelidir.