Mide Kanamasını Önleyen Bitkisel Tedavi 


Bitkilerle tedavi yöntemini kullanarak mide kanamasını önleyebiliriz. Tabiki diğer önlemleride uygulayarak Aşağıda size bu konuda birkaç önerimiz bulunmaktadır.


- Bir su bardağı soğuk suyun içine bir tatlı kaşığı ince kıyılmış çoban çantası katılıp sekiz saat bekletildikten son­ra süzülüp gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.


- Yarım litre suyun içine ince kıyılmış bir silme yemek ka­şığı atkuyruğu katılır ve suyarıya inene kadar kaynatılıp süzülmesinin ardından gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.


- Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten son­ra günde iki kez, aralıklarla yudumlanarak içilir.


- Bir çay fincanı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oranında ökse otu katılıp demlenmesi için on iki saat bekletildikten sonra, süzülerek ılıtılmak için içi kaynar su dolu olan bir başka kabın içine ihyana kadar bırakılıp ardından, bir su bardağı gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.


- Yarım litre suyun içine ince kıyılmış bir silme yemek ka­şığı tıbbi karakafes otu katılıp kaynatılıp süzülmesinin ardından gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.


- Bir su bardağına yan yarıya limon suyu ve rendelenerek elde edilmiş havuç suyu katılıp karıştırıldıktan sonra gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.


- Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış meşe yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek, bir su bardağı gün içinde aralıklarla yudumlanarak tüketilir.


- Ayrı ayn cezvelerin içinde birer bardak su ile ince kıyıl­mış semiz otu ve taze nane suları buharlaşıp yanya inene kadar kaynatılıp süzüldükten sonra her ikiside karıştırılarak gün içinde aralıklarla yudumlanarak içilir.

 

Mide Kanamasında Tedavi Edici Bir Başka Yöntem: Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Patlıcan, Pirinç, Ekşi nar, Susam, Sefercel çiçeği, Badem unu, Sirke, Pekmez… Patlıcan bir gün süre ile sirkeli suda bırakılarak dinlendirilir. Dinlendirilen patlıcan dilimlenerek pirinçle birlikte suda pişirilir. Sı­kılarak elde edilen posa, lapa kıvamına gelinceye kadar dövülmüş ek­şi nar taneleri ile karıştırılarak yoğrulur. Rahatsızlık süresince hazırla­nan lapadan bol bol yenir. Hastalık süresince ekşimiş nar, bal ve hazırlanan pirinç çorba­sı bol bol yenir. Susam daneleri, sefercel çiçeği ile birlikte dövülerek ezilir. El­de edilen karışım, sirkeli suda pişirildikten sonra sıkılarak süzülür. Sü­zülen posa, macun kıvamına gelinceye kadar badem unu ilâve edile­rek pekmezle yoğrulur. Hastalık süresince, bu macundan yemeklerden sonra iki çorba kaşığı yenir.

 

Etiketler: Mide kanaması, kudret narı, maranki, bitkisel tedavi, doğadan derman, Saraçoğlu, bursa, doğadanderman