Kemik Erimesine Karşı Evde Hazırlanan Yiyecekler

 

Bayanlar kemik erimesine karşı evde hazırlayacağınız çok pratik tarifleri uygulayabilirsiniz. İşte size herkesin kolayca uygulayabileceği 2 basit tarif.

*Kansızlığa Karşı Demir Emilimini Arttıran Et Sosu:

Malzemeler:
Bir parça çiğ bonfile et
Yarım su bardağı pekmez
Sarımsak
Nane
Kimyon
Hazırlanışı:

Eti kesecek ve  pekmez, nane, sarımsak ve kimyon ile hazırlanmış sosa bulayacağız. Pekmez, etteki demirin bağırsakta emilimini artırıyor. Eti kızartıyor ve ekşimsi bir tat veriyor. ABD’de etler bu tür soslarla tüketiliyor!
(*Kişinin kansızlığı olsun ya da olmasın kullanabilirsiniz.)

 

*Kemik Erimesine Karşı Evde Hazırlanabilecek ‘Kalsiyumlu Su’   


Malzemeler:
Yarım kase dolusu yumurta kabuğu
Balık kılçıkları (pişmişten arta kalan)
Tavuk kemikleri (pişmişten arta kalan)
Üzüm sirkesi
Hazırlanışı: Kabukları, kılçıkları ve kemikleri bir kavanoza doldur, üzerine ağzına kadar sirke koy. 3-5 gün beklet. Sonra sirkeyi süz, kemikleri at, kalan sirkeye, iki katı kadar su doldur ve kaynat. Kaynayınca sudaki sirke uçacak, geriye "KALSİYUMLU SU" kalacak. Bu suyu her yemeğe katabilirsiniz.

 

Kemik Erimesi İçin Özel Çorba 
Büyük bir tencereye suyu koyun, içine bolca balık kılçığını koyup yarım saat kaynatın. Kaynattığınız suya biraz lahana, maydanoz, marul, karahindiba ve semiz otunuda ilave edin. Kaynayıp yumuşayan yeşilliklerin üstüne tuz ile biberi ekleyin. İçine koyduğunuz kılçıkları temiz bir tülbentin içine koyarak pişirebilirsiniz. Pişen çorbanızın içinden kılçıkları çıkarın, avakadoları dilimleyin ve karabiberide çorbanıza ekleyerek sıcak servis yapın. Yapmış olduğunuz bu çorbanın içinde çok bol miktarda magnezyum, kalsiyum, boron, c vitamini ve betacaroten bulunmaktadır.

 

Etiketler: Kemik, erimesi, Osteoporoz, menopoz, yumurta, kabuğu, bitkisel, tedavi, doğadanderman, bursa, maranki, Saraçoğlu, doğadan derman