Kemik Erimesini Önleyen 10 Yiyecek

 

Bayanlar işte size kemik eimesini önleyecek 10 yiyecek. Okuyun uygulayın. Bu yiyecekler sizin bu dertten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

1-Kayısı:Yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum içerir.

2- Süt:Kalsiyum, protein, B2-A-E-D vitaminleri, folik asit, fosfor ve demir kaynağıdır. Kalsiyum, D vitamini ve fosfor ile birlikte kemikleri ve dişleri güçlendirmek için çalışır. Bunların eksikliği kemikleri eritir.

3- Soğan:Sarımsakla birlikte enfeksiyonlarla mücadele eder. Kükürt bileşimleri atardamarların zarar görmesini önler. Soğan kemik erimesini de önlüyo

4- Marul:Sütten bile daha fazla kalsiyum içerdiği söyleniyor

5- Brokoli:Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, adeta bir vitamin deposu. A, E ve C vitaminleri bakımından zengin olduğu ve çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine bire bir. Demir, selen, bakır ve potasyum kaynağı olan brokoli içerdiği flavonoidler bakımından bağışıklık sistemini güçlendiren bir özelliğe sahip. Antibiyotik özelliğe de sahip olan brokoli bu yönüyle prostat enfeksiyonuna karşı çok etkin.

6- Kuru Erik:Fenolik bileşikler ve bor elementi bakımından zengindir. Bor elementi kemik sağlığını koruyan, kemik erimesine karşı koruyucu özelliktedir. Günlük 100 gram kuru erik tüketiminin, günlük bor gereksinimini karşılayabileceği belirtiliyor.

7-Üzüm Çekirdeği Özütü:Flavonoit tipi bileşenler açısından zengin olup oksidatif hasarı önleyici özelliğinin yanında, kemik erimesine neden olan proteolitik enzimleri de azaltıcı etkisi vardır.

8-Nar özütü:İçeriğindeki flavonoit yapısında bileşenler nedeniyle üzüm çekirdeği gibi etki gösterir.

9- Portakal gibi Narenciye Meyveleri:C vitamini ve flavonoit yapısındaki bileşenler sebebiyle kemik sağlığı açısından önemlidi

10- Elma:Kemik erimesini azaltıcı etkisi vardır.

 

Etiketler: Kemik, erimesi, Osteoporoz, menopoz, yumurta, kabuğu, bitkisel, tedavi, doğadanderman, bursa, maranki, Saraçoğlu, doğadan derman