Kemik Erimesinde Bitkisel Tedavi

Özellikle 45 yaşından sonra kadınların bir çoğunda kemiklerin zayıflaması, incelmesi ve kırılması ile fark edilen bir hastalıktırKemik dokusu sürekli değişen bir dokudur ve kan ile sürekli kalsiyum alışverişi içindedir. Kemik erimesi boy kısalmasına, sırt ağrısına, eklem ağrılarına, akşamları bacak kramplarına, diş kaybına ve dişeti problemlerine yol açar. Osteoporoz, kemiklerin daha gözenekli ve giderek daha güçsüz ve kırılgan olmasına yol açar.

Kemik Erimesini Önlemek İçin Pratik Bitkisel Tedaviler Şu Şekildedir;

*Maydanoz; flor ve bor minerali bakımından çok zengin bir bitkidir ve bol bol tüketilmesi tavsiye edilir. Yaklaşık 90 gram kuru maydanoz 3mg bor ihtiva eder. Bu miktar birçok insanın almak isteyeceğinden fazladır.

*Karabiber dört değişik anti-osteoporoz bileşik içermektedir. Eğer karabiberi seviyorsanız yemeklerinize bolca serpmeniz tavsiye edilir.

*Fasulyeler yüksek oranda protein içeren besin kaynaklarıdır. Ancak idrarla yüksek oranlarda kalsiyum atılmasına neden olmazlar. Buna ek olarak soya fasulyesi ve diğer fasulye türleri, bitkisel bir östrojen olan genistein içerirler. Bu madde de kemiklere çok faydalıdır.

 

Etiketler: Kemik, erimesi, Osteoporoz, menopoz, yumurta, kabuğu, bitkisel, tedavi, doğadanderman, bursa, maranki, Saraçoğlu, doğadan derman