Kardonex Kalp-Damar Tedavisi

 

Kardonex Kapsül İçeriği:

1-      Yakı Otu

2-      Isırgan Otu

3-      Altın Otu

4-      Mayıs Papatyası

5-      Rezene

Organların canlılığını koruyabilmeleri ve görevlerini yapabilmeleri için besin maddelerine ve oksijene gereksinimleri vardır. Bunlar organlarımıza kan ile ulaştırılır. Kan ise organlara atardamarlar (arter) yolu ile taşınır. Kanın atardamarlara pompalanması işini kalbimiz yapar. Her organ gibi kalbimizinde beslenmesi gerekmektedir. Kalbin kendini besleyen damarlara koroner damar (koroner arter) denilmektedir. Koroner damarlarda oluşacak hastalıkla doğrudan kalbin çalışmasını ve verimini etkileyeceğinden dolayı hayati öneme sahiptir.

Koroner damarların en çok görülen ve en önemli hastalığı koroner aterosklerozdur.(Damar Sertliği) Bu hastalıkta koroner damarlarda yer yer başta kolesterol olmak üzere bir takım maddeler birikmekte ve buralarda darlıklar ve tıkanıklıklar oluşmaktadır.

Damardaki darlığın ilerleyip tam tıkanıklığa yol açması halinde kalbin o damar tarafından beslenen bölgesinin hücreleri çalışamaz hale gelir. Damarın tıkalı kalma süresinin 6 saati geçmesi hainde o bölgenin  hücreleri canlılığını koruyamaz ve geriye dönüşümsüz olarak harap olur  Böylece kalbin o bölgesi kasılma yapamaz, ririm bozuklukları oluşabilir ve ölüme kadar gidebilen ciddi problemler oluşabilir buna Kalp Krizi denir.

Risk Faktörleri Nelerdir?

·         Yaş erkeklerde 45 yaş üstü kadınlarda 55 yaş üstü veya erken menapoz.

·         Cinsiyet  erkeklerde daha çok.

·         Aile öyküsü: Birinci derecede ( anne, bab, kardeş)  erkek akrabalarda 55 yaşından,birinci derece kadın akrabalarda 65 yaşından önce kalp damar hastalığı, kalp krizi (infarktüs) veya ani ölüm bulunması.

·         Sigara içiyor olmak.

·         Hipertansiyon (140/90 mmHg veya daha fazla veya hipertansiyon için tedavi alıyor olmak.)

·         İyi kolesterolün (HDL kolesterol)  40 mg dan düşük olması.

·         Kötü kolesterol olan  LDL kolesterolün yüksek olması.

·         Hareketsizlik : Haftada en az  3 gün ve günde en az 30 dakika egzersize zaman ayırmalısınız. 8Tempolu yürüyüş, yüzme, bisiklet, dans, bahçe işleri vs)

·         Şeker hastalığı.

·         Stres ve depresyon.

Kardonex Kapsülün Önemli Etkileri:

1-      Damarların açılması ve kalbin düzenli çalışmasına.

2-      Kan basıncını düzenleyerek damar içi tıkanıklığın önlenmesine.

3-      Kılcal damar işlevlerinin düzenlenmesinde.

4-      Cinsel fonksiyonların düzenlenmesine.

5-      Fiziksel, zihinsel, duygusal dinçlik ve kuvvet verici özellikleri ile vücut direncinin artmasında

Perhiz: Asitli içeceklerden ve alkolden uzak durulmalı. Siniir stresten uzak durulmalıdır. Bu tarz bir problem varsa PASSIFICA ile desteklenmelidir.