İştah Açıcı Besin

Günlük yaşamımızda kullandığımız bir çok bitki iştahımızı açmaya yardımcı olabilir. Bu bitkileri anlattığımız makalemiz iştah açma konusunda size yardımcı olacaktır.

*Her gün bir bardak, iyi demlenmiş papatya çayı iştah açıcıdır. Papatya ayrıca uyku sorunları, anksiyete ve mide sorunlarının çözümünde de yardımcı bir bitkidir.

*Tere suyu da iyi bir iştah açıcıdır. Gerçi pazarda bulunması kolay fakat suyunun elde edilmesi zor olsa bile iştahsızlık konusunda iyi bir çözümdür. Tere suyu saç dökülmesi, kepek sorunlarına iyi gelir ve bağırsaktaki zararlı bakterilere ölümcül etkileri olan bir bitkidir.

*Kereviz iştahsızlık için iyi bir çözümdür. Günde 3 bardak dövülmüş kereviz çayının içilmesi bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Yanı sıra zihin yorgunluğu, akne ve böbrek taşı için de ideal bir bitkidir.

*Yemeklerden önce içilecek olan kaynamış havuç suyu da iştaha iyi gelir. Havuç ayrıca gözler için de iyi bir sebzedir.

*Yemeklerde aroma olarak kullanılabilecek maydanoz, karabiber, biber, melisa otu damak zevkinize hitap ederse iştahınızı artırabilir.

*Yaban mersini meyveleri son derece iştahsızlık için iyidir. Bilhassa kaynatılarak elde edilen su içilirse iştahsızlığa iyi gelmektedir. İlaveten varis, hemoroit, kanserle savaş, ağız içi yaralarına iyi gelir ve kanı temizler.

*Soğan çoğu kimse için iştah açıcı özelliğe sahiptir. Beğeninize göre ister yeşillik olarak isterseniz de kuru soğan olarak tercih nedeniniz olabilir. Kuru beyaz soğan, hem kokusunun olmaması , hem tadının güzel olması hem de acı olmaması nedeni ile size tavsiye edebiliriz. Soğan ayrıca kış aylarında hastalıklara karşı koruyucu etki yapar.

*Ardıç meyveleri iştahı artırır, hazmı kolaylaştırır.

İştah Açıcı Diğer Bitkiler:

*Kantaron

*Ayva ile ahududunu komposto yapın

*Karalahana

*Kakule

*Nohut

*Kantaron

*Ceviz Yapraklarından yapılan çay

*Centiyane Kökü

*Adaçayı Yaprakları Toz

*Tarçın

*Zencefil

*Pelin Otu

*Su Yoncası

 

Etiket: İştah açıcılar, harnup, polen, arı sütü, doğadanderman, bitkisel tedavi, maranki, saraçoğlu, bursa, istanbul, izmir, doğadan derman