Göğüs Büyütmede Son Keşfedilen Bitki

Taylandlı bilim adamları göğüs büyüten ve kemik hastalıklarını engelleyen bir bitkiyi keşfetti. “Kwao krua” olarak bilinen “pueraria mirifica” cinsi bitki sadece Tayland ve Myanmar’da yetişiyor. Bu bitki göğüsleri yan etkisiz büyütüyor.

Tayland'lı araştırmacılar 1991’de önce Pueraria Mirirfica ve daha sonra Butea Superba üzerinde araştırmalara başlamışlardır. Pueraria Mirifica (Beyaz Kwao Krua) bitkisi başlıca Tayland’ın kuzey ve batı bölgelerinde andemik (yöresel) bulunmaktadır. Yerel olarakta "Beyaz Kwao Krua" bilinmektedir.

Beyaz Kwao Krua'da bulunan miroestrol ve türevleri estrojenik ve monojenik etkileri hızlandıran değerli kimyasallardır. Meme dokusu yenilenmesi ve dahası da meme büyümesinde çok etkilidirler.

Seçilerek yetiştirilen Pueraria Mirifica bitkileri yüksek isoflavon taşırlar ve yüksek değişkenlik önleyici etkileri ile meme-kanseri hücrelerinde yüksek öldürücü etki gösterirler.

Halen beslenme uzmanları isoflavonların muntazaman olarak alınmasını bilhassa menopozdan sonra ve hormon dengesizliği olanlarda kanserin önlenmesinde için tavsiye etmektedir.

 

Etiketler: Göğüs, büyütme, küçük, göğüs, ufak, meme, dekolte, çörek otu, doğadan derman, şerbetçi otu, bitkisel, göğüs, büyütme, doğadanderman, wolumex, bursa, doğadan derman, maranki, saraçoğlu