Ginkgo Biloba ve Zihin Açma

 

Mucizevi bitki Japon eriği (Ginkgo Biloba) ve zihin açma. Doğada bulunan bitkilerden zihin açmaya en çok faydası olan Ginko Biloba dır. Aşağıdaki yazımızda Ginkgo Biloba ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız.

Ginkgo Biloba (Japon Eriği); devamlı dikkat gerektiren veya yoğun ve stresli işlerde çalışanların; dikkat, enerji ve performansını arttırmak için önerilmektedir. Stresten veya yoğun iş temposundan kaynaklanan unutkanlık sorunu olanlar için doğal bir çözümdür. Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirirken aynı zamanda enerji takviyesi de sağlar.

Ginkgo Biloba, dünyada yaşayan en eski ağaçlardan birisidir. Yapraklarının beyine olan faydaları, öksürüğü ve astım semptomlarını azaltması ve filaria cinsi kıl kurdunun vücuttan atılması gibi etkileri yüzünden, geleneksel Çin ve Japon ilaçlarında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar; Ginkgo Biloba' nın hücre zarı yapısını kararlı hale getirmesi ve serbest radikallerin temizlenmesini (Antioksidan Etki) hızlandırmasının yanısıra, Sodyum (Na+), Potasyum (K+) ve ATP enzimlerini aktive ettiğini göstermiştir. Japon Eriği, dolaşımı, özellikle beyne giden kan dolaşımını artırır. Beyin hücreleri, vücuttaki diğer hücrelere nazaran zarlarında en yüksek oranda doymamış yağ asitleri içeren hücrelerdir.

Düşük oksijen seviyesine karşı çok hassastırlar. Beynin diğer dokulara göre enerji rezervleri daha azdır, buna karşın fonksiyonları ve düzenli çalışması için büyük enerjiye ihtiyaç duyar. Bu da sabit glikoz ve oksijen ihtiyacının sağlanmasıyla karşılanır. beyindeki kan dolaşımının azalması, zar fonksiyonlarına ve enerji üretimine zarar verir.

Sonuçta hücre ölümleri gerçekleşir. Beyinde iskemi ve hipoksi' nin (Dokularda ) deneysel modellerinde, Japon Eriğinin dikkate değer şekilde metabolizma ve nöronlar (sinir hücreleri) ile ilgili düzensizlikleri önlediği görülmüştür. Japon Eriği, bu olumlu (pozitif) sonuçları, oksijen kullanımını ve hücreler tarafından glukoz alımını ve mitokondri' ye (Hücrenin enerj santralı) ait solunumu arttırarak sağlar. Japon Eriği ayrıca, beyindeki ödemlerin azaltılmasına, beyin zarına ait dinamiklerin geliştirilmesine yardımcıdır.

Ginkgo Biloba; hem beyne hem de vücudun uç noktalarına (penis-erkek cinsel organı dahil) kan akışını arttırır.

Artan kan akışı pelvik bölgeyi sert bir ereksiyon (erkek cinsel organının sertleşmesi) için gerekli olan oksijen ve nitrous oxide bakımından zenginleştirir. Ginkgo Biloba, aynı zamanda etkili bir kan dolaşımı için kan damarlarının esnekliğinin de düzenlenmesine yardımcı olur. Bu bitki (ağaç) yüzyıllardır yan etkisiz bir şekilde seksüel (cinsel) uyarıcı (Afrodizyak) olarak da kullanılmaktadır. Japon Eriği, arter ve diğer kan damarlarına ait sistem üzerinde de olumlu etkiye sahiptir.

Damar felci ve damar spazmı durumlarında gevşetici etkisi olabilir. Bu nedenlerle Japon Eriği iyi bir kalp dostutur da.

Birçok ihtiyarlık vakasında, özellikle Alzheimer hastalığında büyük fayda gösterebilir. Alzheimer hastalığının ilk safhalarında, Japon Eriği, zihinsel gerilemeyi geciktirerek hastaların normal hayatlarına devam etmelerini kolaylaştırmaktadır. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre günde 120 mg standardize edilmiş Ginkgo Biloba alımı 6 aylık bir süre içerisinde vitiligonun (ala) ilerlemesini, kullanan kişilerin % 80' i oranında durdurabilmekte, % 40' ı oranında ise yeniden pigment oluşumunu başlatabilmektedir.

 

*Faydaları ve Kullanım Alanları:

*Vitiligonun (ala) durdurulmasına ve yeniden pigment oluşumuna yardımcı olabilir.

*Troid bezinin düzenli çalışmasına katkıda bulunur (özellikle hipertroid durumunda).

*Zihni açar, yorgunluk ve stresi azaltır.

*Beynin beslenmesine yardımcı olur ve hafızayı güçlendirir.

*Öğrenme yeteneğini arttırır, aktif ve zinde bir vücut oluşmasına yardım eder.

*İktidarsızlık ve sertleşme problemlerinde faydalıdır.

*Bağışıklık sistemini güçlendirir.

*Grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

*Metabolizmayı hızlandırabilir ve sindirime yardımcı olur.

*Sinerjetik etki ile vücut dayanıklılığını arttırır, enerji verir, yorgunluğu azaltır.

*Vücüdun enerji muhafaza etmesine yardımcı olur, nükleik asit ve protein sentezini   

 hızlandırır.

*Kan şekerininin dengelenmesine yardımcı olur.

*Çiçeklerin tozlanma zamanında allerjik reaksiyonların önlenmesinde faydalıdır. Anti-
             allerjik özelliği vardır.

*Zihinsel dayanıklılığı arttırır.

*Serbest radikallerin hücre tahribatını azaltır.

*(Doğal antioksidan)

*Kan yapıcıdır. Soğuk el ve ayaklarda faydalı olur.

*Yaşlılarda,bunama belirtilerini azaltabilir.

*Alzheimer hastalığında yardımcıdır.

*Kulak çınlamasını önlemede ve vertigoda faydalı olur.

 

 

 

 

ETİKET: hafıza kuvvetlendirici ilaçlar, zeka geliştirici ilaçlar, zihin açıcı ilaçlar, dikkat artırıcı ilaçlar, zihin açıcı şeyler, uzaktan zihin kontrolü, zihin açıcı vitaminler, zihin yorgunluğu, ahmet maranki zihin açıcı bitkiler, zihin gücünü geliştirmek, zihin açıcı şifalı bitkiler, zihin dağınıklığı, zihin açıcı çaylar, zihin haritalama tekniği, zihin açan ilaçlar, zihin boşaltma teknikleri, zihin açıklığı için bitkiler, zihin geliştiren besinler, zihin geliştirme yöntemleri, zihin dinlendirme, zihin gücüyle zayıflama, doğadan derman