Erkeklerde Sertleşmeme ( İktidarsızlık ) Sorunu

 

Korkulu rüya olan iktidarsızlık sertleşmeme sorunu dünya üzerinde bir çok orta yaş üstü erkeğin sorunu olan iktidarsızlık ( sertleşme sorunu ) Bizim ülkemizde de oldukça yaygındır..

Geleneksel olarak iktidarsızlık terimi, erkeğin penisinde tatmin edici bir cinsel ilişkiye yetecek kadar ereksiyon sağlayamaması ve sürdürememesini tanımlamak için kullanılmıştır. İktidarsızlık, birçok durumda, daha tanımlayıcı olan ve libido (cinsel istek) kaybı, erken ejakülasyon (boşalma) veya orgazma ulaşamama durumlarından ayırt edici bir terim olan "sertleşme yetersizliği" (erektil disfonksiyori) terimi ile ifade edilir.

Tüm cinsel sorunlarda olduğu gibi sertleşme bozukluğu durumunda da cinsel eşinizle konuşmalısınız. Sevişme sıklığınızı azaltmayın, kaçınma davranışı kaygıyı azaltabilir ama sorunun çözümüne katkıda bulunmaz. Sevişme sürenizi uzatabilirsiniz, cinsel etkinliklerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Gündeminizde cinselliğin yeri artmalı, ama cinsel sorununuzun ya da penisinizin değil. Cinsel birleşme olmaksızın sevişmeyi, sertleşme olmaksızın haz almayı deneyebilirsiniz. Cinsellik alanında çalışan bir psikiyatrist ya da klinik psikologa danışabilirsiniz.

 

ETİKET: iktidarsızlığın bitkisel tedavisi, sertleşme sorunu, iktidarsızlık, psikolojik iktidarsızlık, iktidarsızlık nedir, iktidarsızlık genel, iktidarsızlığın tedavisi, iktidarsızlık ilacı, iktidarsızlığın nedenleri, ereksiyon, mutluluk çubuğu, doğadanderman, bursa, doğadan derman