Kemik Erimesi İçin Bitkisel Tedaviler

 

Bitkilerin mucizelerinden kemik erimesine karşıda faydalanabilirsiniz. İşte size çeşitli uzmanların senelerin tecrübesi ile hazırladıkları birkaç bitkisel tedavi yöntemi.

 

* Maydanozu bol bol tüketmekte fayda vardır, bor ve flor bakımından zengin bir bitkidir. Günde 90 gram kuru maydanoz alarak 3 mg bor almış olursunuz, alacağınız bu miktar ile günlük ihtiyacınızı fazlasıyla karşılamış olursunuz.
* Yemeklerinizde karabiberi bolca kullanabilirsiniz, tabiki dokunmuyorsa. Karabiberin içeriğindedört değişik anti osteoporoz bulunmaktadır.
* Soya fasulyesi ile diğer fasulye türleri içerisinde bitkisel östrojen olan bitkilerdir. Kemikler için çok faydalıdırlar.
* Lahanada bor minerali açısından çok zengin bir bitkidir. Kandaki östrojen miktarının artmasını sağlar bor minerali ve kemikleri korur. kale lahanası, brokoli, fasulye bor minerali açısından zengin olan bitkilerdendir, bu bitkileri lahana ile karıştırıp salatasını yapabilirsiniz veya buharda pişirerekte tüketebilirsiniz.
* Yemeklerin yanında bir kase yoğurt, akşam yatmadan önce bir su bardağı süt ve sütlü tatlılarda bol kalsiyum içerir.
* Yemeklerin yanında bolca roka ve hergün bir tane maden suyuda kemik erimesinde tavsiye edilir.

 

Etiketler: Kemik, erimesi, Osteoporoz, menopoz, yumurta, kabuğu, bitkisel, tedavi, doğadanderman, bursa, maranki, Saraçoğlu, doğadan derman