Equisetum Prostat

 

Equisetum Kapsül İçeriği:

1-      Yakı Otu

2-      At Kuyruğu

3-      Civan Perçemi

4-      Isırgan

5-      Altın Otu

 

 

Türkiye’de 45 yaş üzeri her 10 erkekten 9 u prostat hastası veya adayıdır.

Tarım  ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı MNC Equisetum kapsül %100 Bitkisel formülü ile Prostat rahatsızlığınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

 

Equisetum Kapsülün 6 Önemli Etkisi Bulunmaktadır:

1-      Zayıf ve kesik kesik idrar yapımının engellenmesine

2-       İdrar esnasındaki sancı ve yanma problemlerinin giderilmesine.

3-      Sık sık tuvalete gitme problemine

4-      Prostat bezindeki büyümenin giderilmesine ve iltihabın atılmasına.

5-      Mesanenin tam boşalmaması sorununun çözülmesine.

6-      PSA değerinin düşmesine

YARDIMCI OLUR

 

PROSTAT: Boşaltım sisteminin sonunda mesane ve dış idrar kanalı arasında bulunan kestaneye benzeyen bir organdır. Prostat bir hastalık değil tüm erkeklerde bulunan bir organdır. Prostat sadece erkeklerde bulunan bir salgı bezi ve sex organıdır.

Prostat idrar kesesi ile dış idrar yolu arasına yerleşmiş ceviz büyüklüğünde 18-20 gr ağırlığında yardımcı bir sex organıdır. Temel işlevi meninin sıvı kısmının oluşturulmasına yardımcı olması ve erkeklerin enfeksiyon kapmasını önleyici olmasıdır. Prostat yaş ilerledikçe büyüyen bir organdır. Yaklaşık olarak 25-30 yaşından sonra büyümeye başlar.Prostat hastalığı bulguları 50 yaş civarında ortaya çıkmaya başlar. Hastalığın belirtileri gecenin son kısmında idrara kalkmak, gündüzleri sık sık idrar yapmak, israr yapmakta zorlanmak ve idrarın yavaş yavaş akmasıdır.

PROSTAT İLTİHABI: Vucudun herhangi bir yerindeki iltihabın kan dolaşımı aracılığı ile prostat bezine gelip yerleşmesi sonucu ortaya çıkar.  Hastada titreme, halsizlik, ateş, sırt ve bacak ağrıları görülür. Hasta idrarını yapmakta güçlük çeker. Tedavi esnasında en az 10 gün yatak istirahati şarttır.

PROSTATİT: Prostat iltihabına verilen genel bir isimdir.Prostat enfeksiyondan veya prostatı etkileyen başka faktörlerden dolayı iltihaplanabilir.

Prostatite tanı koymak ve sınıflandırmak zordur. Hastalar uzmanlara genellikle idrar yaparken yanma, batma, zorlanarak idrar yapma, sık idrara çıkma, gece idrara kalkma, bel ağrısı, güç cinsel deneyimler gibi şikayetlerle baş vurmakta ve bu hastaların %25 ne prostatit tanısı konmaktadır. Bir diğer istatistiki bilgide erkelerin %50 si hayatlarının bir döneminde prostatit nedeni ile uzmanlara başvurmaktadırlar. 50 yaş altındaki erkeklerde ise prostatit sendromları daha sık görülmektedir.