Doğal Yöntemlerle İshal Tedavisi

Halk arasında daire olarak bilinen ishal evde çok kolay olarak hazırlayabileceğiniz doğal yöntemlerle de tedavi edilebilir. Bu yöntemlerin bazıları ve uygulama yöntemleriyle ilgili makalemizi size sunuyoruz.

*Sarmısak, limon yenilir. Bunlarla birlikte tarçın, papatya, ardıç, karanfil, lavanta çiçeği, hindistan cevizi, kuşdili otu, portakal çiçeği, adaçayı, hantal, çoban iğnesi, nane kaynatılarak içilir.

*Bir litre kaynar suya bir kahve kaşığı dövülmüş yeşil ceviz kabuğu konur ve 20 dakika demlenir ve her sabah 1 fincan içilir.

*Üç öğün yemekte kızarmış çavdar ekmeği ılık çayla yenir. Yukarıdaki yolla adi ishal durur.

Mide Üşütmesinden Dolayı İshal Söz Konusu İse

1-1.5 litre adaçayı ve ıhlamur çayı yapılıp içilir.

Eğer İshal 3-4 Gün Uzamışsa:

-*Bir kahve kaşığı toz meşe kabuğu bir bardak su içine konulup 10 dakika kaynatılır ve yarım saat dinlendirilir. Bu sudan bir çay bardağı ılık suya bir çay kaşığı konulup, günde 3 bardak içilir.

*Şekerle karıştırılarak sarı halile dövülür yenir.

*100-150 gr. kadar ayva suyu veya şurubu içilir.

*Mersin yaprağı kaynatılarak içilir.

*Günde 3-5 elma sıkılır suyu içilir. Bol bol elma yenir.

*30 gr. adaçayı, 30 gr. Mineçiç eği 4 bardak suda kaynatılarak içilir.

*Ayva ağacının ince filizleri ile incir yaprakları kaynatılarak içilir.

*Bol bol süzme yoğurt yenilir.

*Çay yerine hastalar su karışımı içmelidir.

*3 kısım kiraz kurusu 2 kısım mersin meyvesi bu karışımdan bir litre suya bir yemek kaşığı konur, yarım saat kaynatılıp 30 dakika demlenir ve çay yerine içilir.

*2 kısım mersin meyvesi (kuru veya yaş) 3 kısım adaçayı 1 kısım kimyon karıştırılır ve bir yemek kaşığı suya konur ve yarım saat kaynatılıp yarım saat demlenir ve ılık ılık 3-4 çay bardağı içilir.

*Tavukların taşlık iç zarı kurutulup dövülmeli ve yemeklerden önce bir taşlık derisi toz halinde bir fincan ılık su içinde içilmelidir.

 

Etiketler: İshal, doğal, yollarla, tedavi, diyare, zehirli, ishal, kanlı, ishal, maranki, doğadanderman, bursa, İstanbul, bitkisel, Saraçoğlu, doğadan derman