Damar Sertliği İçin Şifalı Bitkiler ve Damar Sertleşmesi Bitkisel Tedavisi

 

Ökse yaprağı, alıç yaprağı ve çiçekleri, zeytin yaprağı, enginar yaprağı ve servi tohumu bitkilerinin çayları damarları yumuşatmak için idealdirler. Yukarıda sayılan bitkilerden herhangi birinin çayından günde 2-4 bardak içilmesi önerilir.

 

Damar sertliği bitkisel tedavisi için formül 2:

1 su bardağı kadar kaynatılmış suyun içine 10 gram şahtere bitkisi ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Demlenen şahtere çayından her gün 2-3 kere birer bardak içilir.

Damar yumuşatıcı bitkiler:

1 baş sarımsak iyice ezildikten sonra 200 gram yoğurt ile karıştırılır. Bu sarımsaklı yoğurt 1 gece bekletilir. Sonraki gün bu sarımsaklı yoğurt, gün içerisinde, 2-3 defa yenerek bitirilir.

 

 

Damarları yumuşatmak için bir başka bitkisel formül:

10 gram kadar sarımsak iyice ezildikten sonra 10 gram ılık su ile karıştırılır. Bu karışım 1 gün boyunca bekletilir ve 1 gün bekletildikten sonra bir tülbent yardımıyla süzülüp günde 20-40 damla içilir.

Damar sertliği için pratik bitkisel formüller :

- Ökse yaprağı, Alıç yaprak ve çiçekleri, Zeytin yaprağı, enginar yaprağı, servi tohumu gibi Bitkilerin çayları çok faydalıdır. Günde 2-4 bardak içilebilir.

- Bir bardak kaynar suya, 10 gram şahtere konur.On Dakika bekletilip Günde 2-3 defa 1 bardak içilir.

- Bir baş Sarımsak ezilir,200-300 gram yoğurtla karıştırılıp, 1 gece bekletilir.Ertesi Gün 2-3 defada yenilir.

- 10 gram sarımsak iyice ezilir, üzerine 10 gram ılık Su konulup 24 Saat bekletilir. Tülbentle süzülen karışımdan günde 20-40 damla içilir.

 

Etiketler: damar, sertliği, kireçlenme, kalp, bursa, doğadanderman, doğadan derman, bitkisel, maranki, saraçoğlu,