Bronşit İçin Mucizeli Kür

 

İşte size Maranki Hocamızın hazırladığı ve kış aylarında çoğumuzun muzdarip olduğu bronşitten kurtulmak için mucize kür.

Akciğerde bronşların hastalanması neticesi, nefes darlığı çekilmesidir.Diğer bir adıyla nefes borularının iltihaplanmasıdır.Akut ya da kronik olan bu hastalığa, üşütme, soğuk yeme içme ,kirli ve tozlu hava sebep olabilir.

*Kazayağı bitkisinin çiçek ve yaprakları, taze çam sürgünü, yer sarmaşığı, emegümeci, okaliptus yaprağı, andız otu, kekik, gülhatmi çiçek ve yaprakları 1 litre sıcak suya birer tutam konur.Bu karışım 10 dakika demlenip, süzülür ve biraz bal ilave edilerek günde 4-5 bardak içilmesi önerilir.

*Öksürük otu kronik ve akut bronşite, nezle ve gribe karşı etkilidir.

*1 bardak kaynar suya, 5-6 gr ufalanmış ebegümeci konulup, 10 dakika bekletilir. Bu karışımdan günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

*1 bardak kaynar suya 5gr ufalanmış defneyaprağı, 10 gr kurutulmuş ve ince doğranmış portakal kabuğu konulur. 10-15 dakşka bekletilen karışımdan günde 2-3 bardak balla tatlandırılıp içilmesi tavsiye edilir.

*Çörekotu hafif kavrulup toz haline getirilir.Günde 3 defa , 1 çay kaşığı toz çörekotu, yarım çay kaşığı balla ağızda emilerek yutulması tavsiye edilir.

*1 bardak suya 3 gr kekik konulup , 10 dakika bekletilir.Bu karışımdan günde 3 bardak içilmesi önerilir.

*Ekinezya bitkisinin çay ve toz halinde kullanılması önerilir.

Bronşit İçin Kullanabileceğiniz Taşlar, Renkler ve Kokular

Akumarin, kehribar, iğnecikli kuvars ve topaz.Okaliptus, ada çayı kokuları gibi ciğerleri açıcı kokular ve mavi tonlardaki renkler bronşit rahatsızlıklarında kullanılabilir

Etiketler: Bronşit, astım, bronche, maranki, Saraçoğlu, doğadanderman, bitkisel, tedavi, doğadan derman, bursa