Brokoli Kürü İle Prostat Tedavisi

 

Belli bir yaştan sonra erkeklerin en büyük derdi olan prostata karşı çeşitli bitkiler kullanılmaktadır. Bunlar içinde en önemlisi brokolidir. Biz size brokoli ile hazırlanan bir kürün tarifini ve bu konudaki faydalı bilgileri vereceğiz.

 

Hazırlanması ve Kullanılması :

Bitkinin hem odunsu saplarını hem de çiçekli bölümlerini kullanabilirsiniz. En az 250 gr, en fazla 500 gr brokoli 1 litre suyla ağzı kapalı bir kapta 5 dakika kaynatılır. Süzülüp bir başka kaba alınan brokoli suyunun yarısı sabahları aç karnına diğer yarısı da aksamları yine aç karnına içilmelidir (ılık veya soguk). Hazırlanan 1 lt su aynı gün tüketilmeli ve ertesi gün için yenisi hazırlanmalıdır. Brokoli suyu içildikten sonraki 20 dakika boyunca su hariç hiç bir şey yenilip içilmemelidir. Aynı zamanda öğle yemeklerinde de haşlanmış brokoli yenmesinin bir çok avantajları vardır. Bu uygulama 1 hafta boyunca her gün yapılmış olacaktır. Her 7 günden (1 Hafta) sonra 3 günlük bir ara verilmelidir. Bu işleme 21 gün (3 hafta) devam edilmelidir (3 'er günlük aralar hariç)

NOT: 1 lt su için 250 gr'dan fazla kullanılan brokolinin etkisi artar fakat 500 gr'dan fazlası da gerekmez.

1-2 yıllık prostat hastaları için 21 günlük brokoli kürü yeterlidir. 21 günlük brokoli kürünü tamamlayan hastalar belki 5-6 ay sonra tekrar bir rahatsızlık hissedebilirler. Böyle bir durumda sadece 10 günlük bir brokoli kürü yeterli olacaktır.

Uzun bir süreden beri prostat rahatsızlığı olan hastalar (4 yıldan fazla) için 21 günlük brokoli kürü rahatsızlıklarını geçici bir süre gidermek için yardımcı olacaktır. Bu durumdaki hastalar 45 gün brokoli kürü uygulamalıdırlar.(Yine aynı şekilde her 7 günden sonra 3 gün ara vererek)

Brokoli Kürü Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Brokoli kürü (tedavisi) boyunca, baharat ve baharatlı yiyecekler kesinlikle yasaktır ve her çesit kahve ile hayvansal yağlardan da kaçınılması gerekir.

Brokoli Tedavisi Esnasında ve Sonrasında Beklenen Sonuçlar:

*Sertleşme problemlerinin düzelmesi (Erectile dysfunctions)

*İdrar yapma zorluklarında düzelme

*Meni miktarının artması

*Kısırlığın giderilmesi

*Yaşam kalitesinin normalleştirilmesi

*Urogenital sistemden (Böbrek, prostat, mesane vs.) patojen mikropların temizlenmesi

*PSA 'nın düşürülmesine katkı (Prostate Specific Antigen)

*Genito-Urinary sistemdeki spazm ve kramplar için fayda

Brokoli, kür esnasında eş zamanlı olarak aşağıdaki faydaları da sağlar:

*Kolesterol seviyesinin düşürülmesi

*Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi

*Kan basıncının ayarlanması

*Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi

*Kaynatılmış Brokoli Kullanmamızın Sebebi Nedir?

Taze veya kaynatılmamış brokoli, harekete geçirilmemesi gereken (aktif hale gelmemesi gereken) bazı enzimler içerir.

Bu enzimleri etkisiz hale getirmenin en basit yolu, brokoliyi 5 dakika su içinde kaynatmaktır. 5 dakikalık bir kaynatma sonucunda bu enzimler etkisiz hale geleceklerdir. Eğer bu enzimler etkisiz hale getirilmezlerse brokoli, BPH (Iyi huylu prostat büyümesi), prostat ve genel olarak idrar yolları enfeksiyonlarından muzdarip olanlara başarılı bir şekilde tedavi yapmayacaktır. Brokoli çok önemli bileşikler içerir. Bu bileşikler sadece söz konusu enzimler etkisiz hale getirildikleri zaman, prostat, BPH ve idrar yolları enfeksiyonu hastalarını tedavi edebilirler. Eğer bu yapılmazsa brokolinin içerdiği enzimler, brokolinin bu hastalar üzerindeki etkisini azaltıcı farklı reaksiyonlara başlarlar.

 

Etiketler: prostat iltihabı bitkisel tedavi, GreenStore, Equisetum, Atasagun, Forstad,  doğadanderman, doğadan derman, prostat kanseri bitkisel tedavi, prostat için şifalı bitkiler, prostat bitkisel ilaç, prostat için bitkisel çözüm, prostat hastalığı, brokoli kürü prostat, doğal prostat tedavisi, prostat büyümesi bitkisel tedavi, prostat tedavisi yapan hastaneler, ibrahim saraçoğlu prostat tedavisi, prostata bitkisel tedaviler, prostat lazer tedavisi, prostat bitkisel tedavisi, prostat tedavisinde brokoli, kronik prostat tedavisi, kronik prostat tedavisi nedir