Böbrek İltihaplanmasına İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Bitkiler hastalıklarımızın şifa kaynağıdır. Onlardan gerekli şekilde faydalanmamız gerekmektedir. Böbrek iltihabına da iyi gelen şifalı bitkiler bulunmaktadır. İşte onlardan bazıları.

Öncelikli olarak adaçayı böbrek iltihaplanması için iyi gelen şifalı bitkiler ailesinin başında yer almaktadır.  Kocayemiş yaprağı ve funda çayı da yine böbrek iltihaplanmasına iyi gelen şifalı bitkiler arasında yer alır. Nitekim maydanoz sapı ve mersin yaprağı da böbrek iltihaplanması noktasında oldukça etkili olan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır.

Böbrek iltihaplanmasına iyi gelen bitkisel kür;

1 litre sıcak suyun içine bir demet maydanozun sapını atın ve yine aynı şekilde biraz mersin yaprağı katın. Biraz funda yaprağı birazda kocayemiş yaprağı katın. Karşımın demlenmesi için 20 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında karışımı süzün. Elde edilen bu karışımı uzunca bir süre için. İçerken dikkat etmeniz gereken ise aç karnına günde 3 bardak içilmesi gerektiğidir.

Etiketler: Böbrek, iltihabı, böbrek, nefrit, bitkisel, tedavi, çözüm, doğadanderman, maranki, Saraçoğlu, bursa, doğadan derman