Beşi Bir Yerde Çayı

 

Nedir bu beşi bir yerde çayı? Nasıl zayıflatıyor? İçinde neler var? Etkisi nedir? İlk olarak içeriğinden başlayalım istedik.

 

İşte bu mucizevi çayın içeriğinde yer alan bitkiler ve yararları;

 

*Kekik: Genelde Türk ve Uzakdoğıu mutfaklarında çok sıklıkla yemeklerde kullanılan kekik özellikle sindirimi kolaylaştırması açısından zayıflama ve formda kalma konularında çok etkilidir.

*Mate yaprağı: Mate yaprağı vücuttaki yağın hızlı şekikde emilimini engelleyerek vücuttan su çıkışını rahatlatır ve kişinin iştahını kapatarak formda kalmaya ve zayıflamaya da yardımcı bir bitkidir. Ayrıca mate yaprağı dünya genelinde obezite tedavilerinde de kullanılmaktadır..

*Biberiye: Tam bir yağ eritme fabrikası gibidir biberiye. Tabi bunun yanında hazmı kolaylaştıran bir bitki olmasıyla da çok önemli bir özelliğe sahiptir.

*Yeşil çay: Bildiğiniz üzere yeşil çayın çok güçlü bir antioksidan özelliği vardır ve bu özelliği vücutta birikmiş olan toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

*Funda yaprağı: Bu bitkinin de en önemli özelliği böbrekleri çalıştırması ve idrar söktürücü olarak görev alması dolayısıyla da fazla kilolardan uzaklaşmaya yardımcı olmasıdır.