Anal Fissürün Bitkisel Tedavisi
 
Anal fissür hastalığının tedavisinde de diğer hastalıklarda olduğu gibi doğanın mucizesi bitkiler kullanılmaktadır.Bu konudaki makalemiz aşağıdadır.
 
Makat Çatlağı Bitkisel Tedavisi
 
Makat çatlağında iki temel sorun  vardır çatlak bu sorunun sebebidir ama tedavinin özü bu iki sorunu ortadan kaldırmaktır.
 
1-Makat kaslarında kasılma (spazm-kramp girmesi)
 
2-Kısmen çatlaktan daha çok kas spazmından kaynaklanan ağrı
 
Gerek ameliyatta,gerek ilaçlarda gerekse botox tedavisinde amaç kas spazmını çözüp ağrıyı azaltıp çatlağın iyileşmesini sağlamaktır.Bitkisel tedavilerdede amaç bu olmalıdır,
 
Makat Yırtığı Bitkisel Tedavi
 
-Ağrının azaltılması için mutlak yapılması gereken kabızlığın engellenmesidir.Bunun için bol sebze meyve yenmeli,ekmek kepekli olandan tüketilmeli,kayısı veya ürünleri kullanılmalıdır.
 
-Kas spazmının çözülmesi için en etkili uygulama sıcak su oturma banyosudur.
 
Sıcak su şu şekilde hazırlanabilir
 
Bir demlikte papatya çayı hazırlanır 5 litre kadar haifif can yakacak kadar sıcak suyun içine bir çay bardağı konur ve ondan sonra 4-6 dakika otururlur.
 
Bu şekilde bitkisel anal fissür tedavisi yapıldığında erken dönemlerde başarı % 40-60 kadar olabilmektedirki bu oldukça yüksek bir başarıdır, müzminleşmiş makat çatlağında bu başarı oranı daha düşüktür.
 
Bitkisel olarak tedaviye yardım edebilecek öneri:
1 kaşık şeker, 4 gram sakız, 1 tutam günlük ve 10 gram sinemaki dövülerek toz haline getirilip, sabahları aç karnına 1 çay kaşığı yutulur.
 
http://dogadanderman.com/bitkisel/greenstore-spalte.html
 
Etiketler: Anal füssür, makat, çatlak, basur, kabızlık, maranki, saraçoğlu, bursa, doğadanderman, doğadan derman, bitkisel