Ağrılı Adet İçin Alınacak Önlemler
 
Adet döneminiz ağrılımı geçiyor. Bu ağrılar sizi çokmu rahatsız ediyor. Ağrılı adetiniz mi var? Adet sancısı nasıl geçer, adet sancısına ne iyi gelir sorularına cevap mı arıyorsunuz ? Adet sancısı bitki ilaçları kullanarak geçirmek mi istiyorsunuz ? Öncelikle önlem alın...İlk yapılması gereken ağrılı adetin sebebinin saptanmasıdır. Bu sancılar primer(birincil) dismenoreden mi, yoksa sekonder( ikincil ) dismenoreden mi kaynaklanmaktadır. 
 
Sekonder dismenore ise sebebi bulup tedavi etmekten başka bir şans yoktur,önlem almak fazla bir işe yaramamaktadır. Eğer ağrılar primer dismenoreden kaynaklanıyor ise dikkat edilecek birkaç nokta ağrının hafiflemesine yardımcı olmaktadır.Kullanılan ağrı kesiciler ağrı başlamadan 2 gün önceden sanki ağrı varmış gibi düzenli başlanmalıdır.B vitaminin de bu dönemde günde 2 kez ağrı kesicilerle birlikte alınmasının faydalı olduğu iddia edilmektedir. Adet kanaması öncesinde ve esnasında kahve, çay, kola, çikolata gibi kafein içeren gıdalardan uzak durulması ve uzun süre ayakta durmaktan kaçınılması şikayetler üzerinde olumlu etki yaratır. Aşırı yorgun, sinirli kişilerde adet sancısı daha fazla görülür. Bu nedenle kanama esnasında dinlenmek son derece,önemlidir. Kabızlık sorunu olan kadınlar, bu ağrıları daha şiddetli yaşayabilmektedirler. Lifli gıdaların bol tüketilmesi kabızlığı önler. Bol miktarda su içilmesi, sigaradan uzak durulması, fazla miktarda alkol tüketilmemesi gibi basit ve kısa süreli önlemler ile sancılı adet kanamaları biraz daha rahat geçebilmektedir.
 
http://dogadanderman.com/bitkisel/civanpercemli-macun.html
 
 
Etiketler: Ağrılı Adet İçin Alınacak Önlemler, Ağrılı adet görme, regl, sancı, adet kanaması, doğum, doğadan derman, ergenlik, maranki, saraçoğlu, bursa, tedavi, bitkisel, doğadanderman